Drużyna U14 – Trampkarz Młodszy – najstarsza drużyna naszej Akademii, która od obecnego sezonu 2022/2023 wchodzi w skład nowopowstałego obszaru – budującego II. Ten dwuletni okres charakteryzuje się na wcieleniu wszelkich umiejętności indywidualnych zawodników w całość jedenastoosobowej drużyny i wydobyciu z wszystkich jak najlepszych cech tak, aby drużyna pomagała rozwijać się jednostkom i aby jednostka budowała siłę drużyny.  Zespół składa się z dzieci urodzonych w 2009 roku – 27 zawodników, 2 trenerów oraz trenera bramkarzy i przygotowania motorycznego. Zawodnicy trenują w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Treningi to przede wszystkim forma gier i wyzwań dla zawodników, którzy kształtują się jako piłkarze, ale i wartościowi i pewni siebie ludzie.

Trener – Maciej Sternal – Licencjonowany trener UEFA A. Od zawsze związany ze sportem, który jest częścią jego życia. Piłka jest jego pasją. Miłośnik psychologii. Dobra książka lub rowerowy wypad to jego sposób na spędzanie wolnego czasu.

Telefon kontaktowy: 533 080 409 

Email: maciej.sternal@akademiabvb.pl

II Trener – Radosław Operchalski – Licencjonowany trener UEFA B. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunkach: Wychowanie Fizyczne oraz Aktywność Fizyczna i Żywienie w Zdrowiu Publicznym. Od najmłodszych lat sport jest częścią jego życia. Będąc zawodnikiem za młodu, dzisiaj jako trener rozwija swoją pasję i zamiłowanie do piłki nożnej. Chęć zdobywania wiedzy spełnia uczestnicząc w organizowanych konferencjach oraz szkoleniach. Jedną z najważniejszych zasad, którą się kieruje jest partnerstwo oraz wzajemny szacunek w relacji trener-zawodnik. W swoim życiu prywatnym oraz zawodowym stawia na samorozwój oraz wytrwałość w dążeniu do celu. W wolnym czasie poznaje i praktykuje każdego rodzaju formy aktywności ruchowej.

Trener przygotowania motorycznego – Magda Kulska – Studentka 3. roku fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od najmłodszych związana ze sportem. Zawodniczka badmintona, obecnie należąca do kadry narodowej U23. Od 2019 roku poprzez pracę z młodymi sportowcami poszerza swoją wiedze dotycząca procesu szkolenia zawodników oraz treningu motorycznego. Sądzi, że ludzkie ciało to znakomicie funkcjonująca maszyna, która w połączeniu z determinacją oraz chęcią osiągnięcia wielkich rzeczy może zaprowadzić sportowca na wyżyny swoich możliwości.

Trener bramkarzy – Mateusz Potoczny – Licencjonowany trener UEFA B. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku „Wychowanie Fizyczne”. Uczestnik wielu kursokonferencji w Polsce. Od najmłodszych lat związany ze sportem. Początkowo jako pływak, następnie jako bramkarz, a od 8 lat zaangażowany w szkolenie zawodników na pozycji bramkarza. Moim celem jest wychowywanie oraz kształtowanie osobowości i możliwości poprzez zajęcia sportowe. W wolnej chwili rozwijam swoje zainteresowanie do podróży, kolarstwa, motoryzacji. W życiu kieruje się mottem: „Aby osiągnąć sukces, Twoje pragnienie musi być większe niż strach przed porażką”.

Telefon kontaktowy: 530 671 541

Email: mateusz.potoczny@akademiabvb.pl