Drużyna U15 – TRAMPKARZ – najstarsza drużyna naszej Akademii, która w obecnym sezonie 2023/2024 liczyć będzie 23 zawodników urodzonych w 2009 roku. Drużyna ta znajduje się w obszarze budującym II, gdzie głównym celem jest: dalsze rozwijanie kreatywność oraz radości z gry, systematyczny trening techniczny, podstawowe taktyczne założenia w obronie i ataku oraz kształtowanie własnej inicjatywy oraz motywacji do osiągnięcia i chęci rozwoju.

Trener – Radosław Rakowski – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku „Zarządzanie organizacjami sportowymi i turystycznymi”. Posiada licencje trenerską UEFA A oraz licencję sędziowską, a ponadto jest czynnym zawodnikiem. Pszczynianin, od lat związany z lokalnym sportem. Twierdzi, że pierwszym warunkiem do bycia fachowcem jest ambicja oraz cierpliwość w dążeniu do celu. W swoim życiu często kieruje się mottem „step by step”. Poza merytorycznymi treściami, profesjonalną organizacją zajęć i treningów, dba o dobrą atmosferę i integrację zespołu. Jego główna wizja to ukierunkowanie procesu szkolenia w sposób, który umożliwi ukształtowanie zawodnika o dużych umiejętnościach indywidualnych, cechującego się pewnością siebie, kreatywnością i inteligencją.

Telefon kontaktowy: 530 671 541

Email: radoslaw.rakowski@akademiabvb.pl

II trener – Daniel Król – Licencjonowany trener UEFA A. Doświadczenie trenerskie zdobywa od 2015 roku pracując z dziećmi od U8 do piłki seniorskiej. Uczestnik wielu staży trenerskich i kursokonferencji. Największe inspiracje czerpie od trenera Dawida Szwargi i grupy Deductor, gdzie uzyskiwał wiedzę z rozumienia gry, filozofii treningu i indywidualnego rozwoju piłkarza. Zawodowo związany z JSW S.A. W myśl przewodniego hasła węglowej spółki: „Wydobywamy to co najlepsze” próbuje tą zasadę przenieść na poziom boiska, gdzie stara się z zawodników wykrzesać ich maksymalne możliwości. Prywatnie czas spędza z rodziną. Fan FC Barcelony, NBA i dobrej książki.

Trener bramkarzy – Mateusz Potoczny – Licencjonowany trener UEFA B. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku „Wychowanie Fizyczne”. Uczestnik wielu kursokonferencji w Polsce. Od najmłodszych lat związany ze sportem. Początkowo jako pływak, następnie jako bramkarz, a od 8 lat zaangażowany w szkolenie zawodników na pozycji bramkarza. Moim celem jest wychowywanie oraz kształtowanie osobowości i możliwości poprzez zajęcia sportowe. W wolnej chwili rozwijam swoje zainteresowanie do podróży, kolarstwa, motoryzacji. W życiu kieruje się mottem: „Aby osiągnąć sukces, Twoje pragnienie musi być większe niż strach przed porażką”.

Telefon kontaktowy: 530 671 541

Email: mateusz.potoczny@akademiabvb.pl