Drużyna U12 – Młodzik Młodszy – to chłopcy urodzeni w 2011 roku. W jej skład wchodzi 20-tu ambitnych i charakternych zawodników. To najmłodsza drużyna wchodząca w skład obszaru budującego I. Przez najbliższy rok zawodnicy poprawiają swoje zdolności motoryczne, utrwalają i poprawiają umiejętności techniczne, a także napotykają pierwsze podstawowe założenia taktyczne. KierujeMY się tym, że jesteśMY jak puzzle i każdy z nas jest inny, ale razem tworzyMY jedną, wartościową całość. Treningi piłkarskie prowadzone są cyklicznie w poniedziałek, wtorek, środę oraz czwartek. Na tym etapie piłkarskiego rzemiosła przykuwaMY uwagę do kreatywności naszych zawodników, którzy rozwijają się poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji bez ingerencji trenera. StawiaMY sobie zawsze wysokie cele, ale najważniejszym z nich jest rozwój sportowy oraz społeczny każdego z zawodników.

Trener – Artur Ząbek – Licencjonowany trener UEFA B. Absolwent Wyższej Szkoły Sportu we Wrocławiu na kierunku sport. Uczestnik wielu staży oraz konferencji trenerskich. Z piłką nożną związany od najmłodszych lat, na początku jako zawodnik, teraz jako trener. Sezon 2021/2022 spędził w Egipcie jako koordynator Akademii Ghazl El Mahalla (Egipska Ekstraklasa). W swoim trenerskim przekonaniu kieruje się tym, że sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musieliśMY przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteśMY.

Telefon kontaktowy: 533 072 498

Email: artur.zabek@akademiabvb.pl

II Trener – Dariusz Soloch – Licencjonowany trener UEFA A, posiadający 15 letni staż w pracy trenerskiej. Uczestnik licznych konferencji i zagranicznych staży trenerskich m.in. w takich klubach jak: Atletico de Madrid, Real Sociedad san Sebastian, SL Benefica Lizbona. Obecnie student pedagogiki.

Trener przygotowania motorycznego – Magdalena Kulska – Studentka 3. roku fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od najmłodszych związana ze sportem. Zawodniczka badmintona, obecnie należąca do kadry narodowej U23. Od 2019 roku poprzez pracę z młodymi sportowcami poszerza swoją wiedze dotycząca procesu szkolenia zawodników oraz treningu motorycznego. Sądzi, że ludzkie ciało to znakomicie funkcjonująca maszyna, która w połączeniu z determinacją oraz chęcią osiągnięcia wielkich rzeczy może zaprowadzić sportowca na wyżyny swoich możliwości.

Trener bramkarzy – Mateusz Potoczny – Licencjonowany trener UEFA B. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku „Wychowanie Fizyczne”. Uczestnik wielu kursokonferencji w Polsce. Od najmłodszych lat związany ze sportem. Początkowo jako pływak, następnie jako bramkarz, a od 8 lat zaangażowany w szkolenie zawodników na pozycji bramkarza. Moim celem jest wychowywanie oraz kształtowanie osobowości i możliwości poprzez zajęcia sportowe. W wolnej chwili rozwijam swoje zainteresowanie do podróży, kolarstwa, motoryzacji. W życiu kieruje się mottem: „Aby osiągnąć sukces, Twoje pragnienie musi być większe niż strach przed porażką”.

Telefon kontaktowy: 530 671 541

Email: mateusz.potoczny@akademiabvb.pl