W minionym tygodniu Akademia BVB im. Łukasza Piszczka gościła na obiekcie Panattoni Arena przedstawicieli prosto z Borussii Dortmund na czele z prezesem klubu Carstenem Cramerem. Była to okazja do przedstawienia obecnych struktur Akademii, drogi rozwoju oraz założeń na najbliższe lata.

CieszyMY się, że zaplanowane już od kilku tygodni spotkanie udało się zorganizować, a przybyli goście na własne oczy zobaczyli efekty pracy jaką włożyliśMY w powstanie Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

Pierwsza oficjalna wizyta przedstawicieli klubu BVB od czasu rozpoczęcia działalności naszej Akademii dostarczyła nam wiele radości i powodów do duMY oraz przyniosła wiele wniosków i celów w dalszym rozwoju.

Podczas spotkania na Panattoni Arena naszym gościom towarzyszył Michał Zioło – Dyrektor Sportowy Akademii/Członek Zarządu Fundacji ALP oraz Kazimierz Piszczek – Członek Zarządu Fundacji Akademia Łukasza Piszczka. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji Dyrektora Sportowego Akademii, który podczas wystąpienia przedstawił zebranym gościom struktury funkcjonowania Akademii, podsumował dotychczasowe lata działalności oraz zaprezentował obecny etap rozwoju i działalności Akademii.

„Niezmiernie cieszyMY się, iż  dla władz klubu Borussii Dortmund na czele z prezesem Carstenem Cramerem dobro naszej Akademii i jej systematyczny rozwój stanowi jeden z priorytetów w procesie wychowania i kształcenia kolejnych pokoleń. JesteśMY dumni i zarazem czujeMY na sobie wielką odpowiedzialność za każdą dziewczynkę i każdego chłopca, którzy dzięki naszej Akademii będą mogli stać się szczęśliwszymi i wartościowszymi sportowcami, ale przede wszystkim dziećmi. Wierzę, że zeszłotygodniowe spotkanie i duża otwartość oraz wsparcie Carstena w naszym projekcie pozwolą nam jeszcze lepiej się rozwinąć i zrealizować więcej dziecięcych marzeń.” – powiedział Michał Zioło, Dyrektor Sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wyszli na boiska piłkarskie Panattoni Arena, gdzie odbywały się treningi drużyn Akademii. Zawodnicy zaprezentowali swoje piłkarskie umiejętności oraz radość i pasję, która towarzyszy im na każdym treningu.

DziękujeMY przybyłym gościom za spotkanie, maMY nadzieję, że czas spędzony na Panattoni Arena był owocny. Już teraz nie możeMY doczekać się kolejnej wizyty!