W sobotę 24 sierpnia 2019r. najstarsza drużyna Akademii BVB im. Łukasza Piszczka rozgrywała sparing z drużynami: Unia Kosztowy oraz Iskra Pszczyna. O godz. 10.00 zabrzmiał pierwszy gwizdek. Było to spotkanie towarzyskie, którego głównym celem było sprawdzenie umiejętności piłkarzy, spędzenie jak najwięcej minut na boisku, a przede wszystkim radość z gry w piłkę nożną w barwach Borussi Dortmund.
Z kolei w niedzielę 25.08.2019r. odbył się finał XI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w piłce nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. Drużyny w dwóch kategoriach wiekowych Żak oraz Orlik walczyły o tytuł Mistrza Powiatu. Turniej finałowy rozgrywany był na boisku piłkarskim Piast w Pszczynie.

Drużyny Akademii BVB im. Łukasza Piszczka spisały się bardzo dobrze, co widoczne było w wysokim poziomie gry zawodników. W kategorii Żak wystąpiły dwie Nasze drużyny: U8 oraz U9. Z kolei w kategorii Orlik barwy Akademii reprezentowała drużyna U11.

Drużyna U8 zdobyła bardzo cenną lekcje. Jako najmłodsza drużyna turnieju dzielnie walczyła, nie obawiając się pojedynków ze starszymi przeciwnikami. Ich gra była pełna pasji i radości. Ostatecznie zawodnicy z rocznika 2012 zdobyli 4 miejsce w turnieju w kategorii Żak. Drużyna rozegrała 3 mecze. Pierwszy przeciwko drużynie U9 Akademii BVB zakończony wynikiem 1:2, kolejny z Akademią Młodego Piłkarza (wynik spotkania 1:2) oraz z LKS Wisła Wielka przegrywając 0:4. Bardzo gratulujeMY najmłodszej grupie, czekaMY na kolejne mecze!

Zawodnicy z rocznika 2011r., a więc drużyna U9 do ostatniego meczu walczyła o tytuł Mistrza, ostatecznie zajmując 2 miejsce w kategorii Żak. Do zwycięstwa zabrakło jednej bramki. Jesteśmy dumni z zawodników, gdyż przede wszystkim pokazali wysoki poziom gry oraz umiejętności, które dzięki ciężkiej pracy włożonej podczas treningów zaprocentują w przyszłości. Podczas turnieju drużyna U9 zmierzyła się w pierwszym meczu z najmłodszą drużyną Akademii BVB – U8 wygrywając mecz wynikiem 2:1. Następnie zawodnicy stanęli do rywalizacji z LKS Wisła Wielka remisując 1:1. Ostatni mecz rozegrany został z Akademią Młodego Piłkarza zakończony zwycięstwem 3:0. JesteśMY dumni z zawodników, gdyż pomimo wysokiej temperatury dali z siebie wszystko!

Drużyna U11 Akademii BVB im. Łukasza Piszczka podobnie jak koledzy z młodszej drużyny (U9) zakończyli rywalizację zajmując 2 miejsce w kategorii Orlik. Zawodnicy dali z siebie wszystko! Wysoki poziom gry widoczny był cały czas. Pierwszy meczu przeciwko LKS Wisła Wielka, zakończył się zwycięstwem 7:0. Kolejny mecz przeciwko MKS Iskra Pszczyna II zakończył się również zwycięstwem 2:1. W ostatnim meczu drużyna U11 dawała z siebie wszystko, aby sięgnąć po tytuł Mistrza. Przeciwnik, którym był MKS Iskra Pszczyna I okazał się być lepszy. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

GratulujeMY wszystkim zawodnikom i życzyMY dalszych sukcesów! CieszyMY się, że możeMY podziwiać wysoki poziom gry Naszych zawodników oraz przyczyniać się do ich rozwoju.