Rok szkolny obiegł już końca, pogoda za oknem (prawie) słoneczna, a więc to czas na WAKACJE! Wszyscy zawodnicy Naszej Akademii rozpoczęli miesięczną przerwę wakacyjną. Za Nami ostatni trening sezonu 2019/2020.

Za nami pierwszy rok działalności Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. Prawie rok temu, 5 sierpnia 2019 r. na Naszym obiekcie PANATTONI ARENA odbył się historyczny, bo pierwszy trening drużyn Akademii. W sierpniu 2019 roku wystartowaliśMY wraz z czterema rocznikami (2009-2012). Łącznie było to 58 zawodników.

Wraz z Fundacją Akademią Łukasza Piszczka do Naszej drużyny należy również Panattoni Europe. Miedzy innymi dzięki której możeMY pochwalić się wspaniałym obiektem jakim jest PANATTONI ARENA w Goczałkowicach – Zdrój. Nasza współpraca przyczyniła się do rozbudowy infrastruktury piłkarskiej w Goczałkowicach – Zdrój, gdzie powstaje kompleksowy obiekt sportowy. Naszym wspólnym celem jest poprawa poziomu aktywności wśród dzieci. Z roku na rok aktywności ta spada. MaMY nadzieję, że zaszczepiMY radość z uprawiania sportu wśród młodych mieszkańców Goczałkowic oraz okolicznych miejscowości co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie. Prace nadal są w toku, obiekt ciągle jest w budowie, jednakże MY cieszyMY się z każdego kolejnego zakończonego etapu. Te małe kroki z dnia na dzień zbliżają Nas do ukończenia całego projektu budowy Panattoni Arena.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom współtworzącym projekt Akademii od początku jej powstania, bo to właśnie dzięki dzieciom, rodzicom, partnerom, sponsorom i nam pracownikom Akademii udaje się robić nie tylko te małe kroki, ale i stawiać je we właściwym kierunku. Jako Akademia jesteśMY bardzo zadowoleni z  procesu w którym MY wszyscy uczestniczyMY, ale i przede wszystkim dostrzegaMY po naszych dzieciach podczas treningów i meczów w Akademii, iż rozwój ten idzie nie tylko we właściwym kierunku, ale co ważne sprawia ogromną satysfakcję, radość i pasję z uczestniczenia w nim. ChcielibyśMY sobie życzyć, aby kolejne kroki, lata i etapy rozwoju Naszej Akademii były współtworzone przez takie właśnie osoby pełne pasji, niepoddające się oraz cieszące się z bycia częścią czarno-żółtej rodziny BVB. W takich słowach pierwszy rok działalności podsumował Michał Zioło – Dyrektor Sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka

Pierwszy rok działalności już za Nami. Był to czas wytężonej pracy, nauki oraz wdrażania się w życie Akademii. Czas wakacji z całą pewnością przeznaczyMY na podsumowanie minionego roku oraz przygotowanie się na kolejny.

Wszystkim dzieciom życzyMY radosnych, bezpiecznych i aktywnych wakacji!

zapraszaMY do galerii zdjęć