Za nami połowa sezonu 2022/2023. Runda jesienna, którą rozpoczęliśMY 01 sierpnia Oficjalną Inauguracją sezonu, a zakończyliśMY 16 grudnia 2022 roku dobiegła końca. W trakcie 5 minionych miesięcy uczestniczyliśMY w treningach, meczach kontrolnych oraz rozgrywkach ligowych. Czas więc na podsumowanie tego okresu.

Jak rundę jesienną podsumowali trenerzy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka? W kilku zdaniach podzielili się z nami swoimi przemyśleniami oraz planami na kolejne miesiące sezonu 2022/2023:

Sandra Wróbel – trener U7: SpotkaliśMY się po raz pierwszy w sierpniu. Od tego czasu, każdy kolejny trening przynosił nam nowe wyzwania, które wspólnie przezwyciężaliśMY. CieszyMY się z małych i dużych rzeczy, z każdej zdobytej bramki, z każdego wygranego pojedynku. WieMY, że na początku wszystko może wydawać się trudne, ale nie maMY zamiaru się poddać.

KochaMY to, co robiMY i możeMY śmiało powiedzieć, że mimo iż jesteśMY najmłodsi w Akademi to możeMY wiele!

Karolina Piesiur – trener U8: Uważam, że runda jesienna była nowym doświadczeniem i wyzwaniem dla zawodników, jak również trenerów. Zawodnicy z rocznika 2015 początkiem sezonu 2022/2023 dołączyli do obszaru podstawowego tworząc najmłodszą jego drużynę- U8. W obszarze tym główny naciski kierowany jest na rozwój techniki piłkarskiej.

Każdy z zawodników dawał się z siebie wszystko na treningach i meczach, ale przede wszystkim bardzo dobrze przy tym się bawił – co w wieku 8 lat jest dla mnie/nas jako Akademii najważniejsze.

W rundzie jesiennej mieliśMY okazję grać przeciwko Akademiom i klubom na dobrym poziomie. W meczach zaznawaliśMY smaku zwycięstwa, remisu i porażek, po których mieliśMY okazję wyciągnąć wnioski i przeżyć nowe doświadczenia.

Podsumowując, uważam, że drużyna U8 pozytywnie zakończyła rundę jesienną, wszystkie założone cele zostały zrealizowane i w dobrych humorach zakończyliśMY półroczną pasję. Z niecierpliwością i spragnieni gry czekaMY na nową rundę Wiosenną!

Mateusz Maciążka – trener U9: Drużyna U9 to bardzo żywiołowi i pełni pasji do gry w piłkę nożną zawodnicy, którzy podczas każdego treningu chcą podnosić swoje umiejętności i uczyć się nowych rzeczy. Drużyna należy do obszaru podstawowego, którego głównym założeniem jest nauka i doskonalenie umiejętności technicznych, czerpanie radości z grania w piłkę, motywowanie do ruchu poprzez różnorakie aktywności fizyczne oraz nauka gry w piłkę nożną poprzez małe gry. Uważam, że podczas każdego treningu cele te udaj nam się realizować co w konsekwencji przekłada się na zadowolenie po zakończonej rundzie jesiennej.

Konrad Czajkowski – trener U10: Runda jesienna sezonu 2022/2023 drużyny 2013 była niezwykle wymagającym okresem dla każdego zawodnika. W przeciągu 5 pełnych miesięcy, licząc od sierpnia 2022 drużyna rozegrała wiele wartościowych sparingów oraz turniejów piłkarskich, podczas których każdy zawodnik mógł wznieść się na wyżyny swoich umiejętności ze względu na wysoką jakość drużyn z którymi udało się nam rywalizować.

16-osobowa drużyna pełna piłkarskich pasji trenowała wytrwale 3 razy w tygodniu szlifując swoje umiejętności piłkarskie.

Celem kończącej się rundy było doskonalenie swoich umiejętności techniki fundamentalnej co jest bazą do harmonijnego rozwoju oraz przekazywanie wskazówek zasad indywidualnych, które są jedną ze składowych prawidłowego prowadzenia gry właściwej oraz korygowanie błędów związanych z tym właśnie aspektem.

Bardzo dobrze przepracowana runda przez zawodników z rocznika U10 będzie owocować w przyszłości oraz ma kluczowy wpływ na ustalenie celów treningowych w kolejnej rundzie, która zapowiada się niezwykle ciekawie

Radosław Rakowski – trener U11: Pierwsze pół roku z chłopakami było bardzo intensywne i interesujące. W czasie jednostek treningowych skupialiśMY się głównie na aspektach techniki oraz chcieliśMY zachęcić chłopaków do samodzielnego podejmowania decyzji, a co za tym idzie, rozwoju kreatywności. Natomiast, w trakcie rozgrywanych meczów zwracaliśMY uwagę na grę naszych zawodników bez piłki, a także na szybki odbiór piłki po stracie. RotowaliśMY również pozycjami, aby dostarczać chłopakom nowe bodźce i wyzwania.

Jednym z głównych celów na kolejny rok jest to, aby poprzez czas spędzany w Akademii chłopcy rozwijali się indywidualnie, byli pewni siebie na boisku oraz tworzyli prawdziwy zespół, który rozumie się bez słów.

Artur Zabek – trener U12: Rundę jesienną możeMY uznać za bardzo udaną w naszym wykonaniu. Ciężka i świadoma praca na treningach przyniosła efekt w postaci rozwoju zawodników pod wieloma aspektami. Przede wszystkim każdy z zawodników na przestrzeni rundy jesiennej rozegrał minimum 900 minut, co ma ogromny wpływ na rozwój sportowy młodego zawodnika. Dzięki naszemu wysokiemu zaangażowaniu podczas meczów oraz treningów udało się nam uzyskać dwa awanse, w tym awans do I ligi wojewódzkiej. Na uwagę zasługuje również fakt, że w sierpniu spędziliśMY tydzień w Dortmundzie, gdzie mieliśMY możliwość zobaczyć na żywo trening oraz mecz pierwszej drużyny Borussi Dortmund, a także zmierzyć się w meczu towarzyskim z drużyną U11. Był to dla nas bardzo wartościowy i wspaniały czas.

Rafał Woźny – trener U13: Podsumowując mijającą rundę jesienną drużyny U13 należy zacząć od wyjazdu do Dortmundu. Spotkania z zawodnikami BVB, treningi na obiektach BVB oraz sparing z drużyną BVB dodał nam tyle pozytywnej energii, że spakowaliśmy ją i przywieźliśmy do Goczałkowic. Tej inspiracji, energii, pasji, zaangażowania wystarczyło na tyle, że rundę jesienną zakończyliśmy satysfakcjonującym wynikiem społecznym oraz sportowym. Wyzwania, na które natrafiliśmy w tej rundzie kształtowały nasz charakter, mentalność oraz więzi interpersonalne.

Maciej Sternal – trener U14: Runda jesienna była pełna wyzwań dla zawodników którym musieli stawić czoła. Na pewno w przyszłości zaprocentuje to rozwojem cech, które spowodują, że staną się silnymi mentalnie ludźmi. Piłkarsko mierzymy się na co dzień z wyzwaniami piłki 11 osobowej co jest dla chłopaków czymś nowym, gdyż to ich pierwsza runda w tej kategorii. Odkrywanie możliwości wykorzystania indywidualnych umiejętności w kontekście taktyki i świadomość jeszcze większego wpływu na zachowania na boisku pozwala odkrywać przyszłym piłkarzom piłkę na nowo.

Powodzenia w rundzie wiosennej!