Przed nami jeden z ważniejszych momentów działalności Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, do którego już od dawna rozpoczęliśMY przygotowania, analizując i poddając dyskusji wszystkie dostępne możliwości.

Zawodnicy, którzy w obecnym roku szkolnym 2022/2023 zakończą naukę w szkole podstawowej staną przed wyborem dalszej drogi edukacji. Przed nimi egzamin ósmoklasisty (23-25 maja 2023 r.) oraz wybór szkoły, gdzie kontynuować będą naukę w szkole ponadpodstawowej.

W maju 2023 r. nastąpi otwarcie internetowego systemu procesu rekrutacji do szkół, który potrwa do połowy czerwca 2023 r. W tym czasie uczniowie będą mieli możliwość wyboru szkoły, do której chcieliby pójść wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Jako Akademia dokładaMY wszelkich starań, aby zapewnić naszym zawodnikom, którzy znajdują się przed ważnymi życiowymi decyzjami oraz wszystkim tym, którzy od nowego sezonu, a wiec 2023/2024 chcieliby być częścią Akademii, możliwość kontynuacji treningów piłkarskich, które współistnieć będą wraz z wybraną drogą dalszej edukacji.

Zarówno przed uczniami jak i Akademią wiele wyzwań i ważnych momentów. Głęboko wierzyMY jednak, że edukacja i sport mogą i powinny iść w tym samym kierunku, wspólnie troszcząc się o rozwój młodego człowieka.

PrzedstawiaMY Państwu oraz wam drodzy ósmoklasiści schemat połączenia edukacji ponadpodstawowej z grą w piłkę nożną w barwach Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

 

IV liceum ogólnokształcące:

  • klasa innowacyjna (usportowiona)
  • 3 dodatkowe lekcje aktywności fizycznej tygodniowo: fitness, przygotowanie motoryczne oraz gry zespołowe
  • rozszerzenie z języka angielskiego oraz biologii
  • internat

Szczegółowe informacje dot. oferty edukacyjnej PZS nr 2 w Pszczynie dostępne są na stronie internetowej szkoły, do odwiedzenia której serdecznie zapraszaMY – http://pzs2pszczyna.pl/

Przed nami oraz uczniami zapewne wiele wyzwań, które wraz z rozpoczęciem roku szkolnego się pojawią, jednakże wierzyMY że dzięki wspólnemu zaangażowaniu jesteśMY w stanie stworzyć taki system, który pozwoli dzieciom naszej Akademii kontynuować edukację szkolną, z jednoczesnym realizowaniem swojej pasji do piłki nożnej w Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

ŻyczyMY wszystkim ósmoklasistą powodzenia na egzaminach oraz dokonania satysfakcjonujących dla was wyborów dalszej drogi edukacji!

dajMY z siebie wszystko