Zgodnie z oczekiwaniami poniedziałek w Goczałkowicach-Zdroju spędziliśMY bardzo aktywnie. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka oficjalnie rozpoczęła cykl treningów i spotkań z dziećmi, mających na celu ich kształtowanie, edukację oraz rozwój sportowy. – Czuję odpowiedzialność patrząc w przyszłość na to, co nas czeka – mówił Dyrektor Akademii Michał Zioło. Pogoda dopisała i było bardzo intensywnie, najważniejsze że MY – daliśMY radę!

Od wczesnych godzin porannych w szeregach Akademii czuć było atmosferę wielkiego wydarzenia. Praca włożona w przygotowania do inauguracji nie poszła na marne, dzięki czemu mogliśMY zgodnie z wcześniej zaplanowaną strategią wypełniać swoje obowiązki. W pierwszym dniu treningów swoją obecnością zachwycił nas Łukasz Piszczek, dla którego przyjazd do Goczałkowic na kilka dni przed startem nowego sezonu wcale nie był łatwy. Najważniejsze, że się udało i wspólnie z nim mogliśMY spędzić ten wyjątkowy dzień na specjalnie przygotowanym obiekcie naszej Akademii.

Po wręczeniu strojów, uroczystej inauguracji i spotkaniu z rodzicami przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji trenerzy poszczególnych grup wiekowych (U8,U9, U10 i U11) skompletowali swoje drużyny. Podczas pierwszych zajęć mieliśMY okazję bliżej się poznać i zintegrować. – Gdy wczoraj po raz pierwszy zobaczyliśmy te dzieci, które zaczną grać i zaczną się rozwijać, poczuliśmy jeszcze większą odpowiedzialność, która będzie na nas ciążyła i nas motywowała – podkreślił Michał Zioło. Jednostki treningowe przebiegały w miłej atmosferze i potrwały do symbolicznej godziny 19:09.

Pierwszy dzień za nami, ale to dopiero początek. StartujeMY pełni pasji z jasno określonymi i ambitnymi planami, lecz przed nami daleka droga. DziękujeMY za ten dzień i do zobaczenia na kolejnych treningach!