Z wielką dumą chceMY przekazać, że rozpoczęliśMY kolejny projekt, a mianowicie „Kurs piłkarski”. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka poza treningami dzieci będącymi zawodnikami Akademii BVB rozpoczęła cykl dodatkowych treningów, dla wszystkich chętnych dzieci, które poprzez kontakt z piłką chcą się rozwijać.

Wczoraj, tj. 4 września 2019r. odbyło się oficjalne otwarcie Kursów Piłkarskich oraz pierwszy trening. Na obiektach Akademii BVB zebrali się rodzice, ale przede wszystkim młodzi piłkarze i piłkarki, którzy rozpoczęli swoją przygodę z Akademią.

DołożyMY wszelkich starań, aby w optymalny sposób rozwijać oraz wychowywać Wasze pociechy na dobrych kolegów, szczęśliwych ludzi oraz świetnych piłkarzy – słowa te skierował do zebranych rodziców Artur Kitka, który jest koordynatorem kursów piłkarskich oraz trenerem obszaru podstawowego.

W kursie piłkarskim biorą udział dzieci, które poza treningami w swoich klubach macierzystych dodatkowo podnoszą swoje umiejętności na zajęciach organizowanych przez Akademię BVB. W tym sezonie utworzone zostały cztery grupy wiekowe dla dzieci z obszaru podstawowego, tj. U8, U9, U10 oraz U11. Treningi w ramach cyklicznych kursów piłkarskich prowadzone są przez trenerów Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, odbywają się w środy oraz piątki. W rundzie jesiennej odbędzie się łącznie 31 treningów – 16 jednostek treningowych w środy oraz 15 jednostek treningowych w piątki.

Podczas wczorajszego rozpoczęcia obecnych było prawie 50 dzieci. Wszyscy pełni pasji i pozytywnej energii czynnie wzięli udział w treningu. CieszyMY się, że tak liczna grupa bierze udział w kursach piłkarskich organizowanych przez Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. Zależy nam, aby wspólny trening poza aspektem piłkarskim pozytywnie wpływał na młodych ludzi, kształtując w nich dodatkowe wartości. Uśmiech na twarzach dzieci motywuje Nas do dalszej, ciężkiej pracy.

KochaMY to co robiMY!