W sobotę 22 października 2022 r. zawodnicy Akademii BVB z obszaru podstawowego (U8-U11) pojechali do Warszawy, aby zagrać tam mecze sparingowe z rówieśnikami z tamtejszego klubu Legia Warszawa.

Około godz. 13:00 rozpoczęły się pierwsze mecze Naszych drużyn, które dzięki grze 3 x 25 min. w dwóch składach każda drużyna, łącznie każdy zawodnik spędził ok. 75 min. na boisku. Co z perspektywy szkoleniowej pozwoliło na zdobycie wielu cennych minut na boisku, przyczyniło się do rozwój każdego zawodnika oraz zdobyciu kolejnego cenne doświadczenie, dzięki któremu możeMY stać się jeszcze lepsi niż byliśMY wczoraj. RozegraliśMY w Warszawie mecze z bardzo wymagającym przeciwnikiem, któremu dziękujeMY za miłe przyjęcie i możliwość wspólnej rywalizacji oraz nauki.

Po zakończonych sparingach mieliśMY przerwę na obiad, a następnie wyruszyliśMY w drogę na Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego gdzie czekały nas piłkarskie emocje związane z meczem PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin, w którym wszyscy uczestniczyliśMY. Mecz był wielkim widowiskiem dla Naszych małych piłkarzy. Byli oni świadkami wielu ciekawych akcji, pojedynków piłkarskich, pięknych goli, a nawet rzutów karnych oraz kilku zmarnowanych okazji.

Sobotni dzień dostarczył nam wiele piłkarskich emocji, które na pewno zapamiętaMY na długo.